Licensed to Clark University       HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/11/2018 05:26 PM
                  Clark v Wheaton v Mount Holyoke - 1/11/2018                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wheaton College-NE  'A'                                NT    4:08.89  
     1) Eva Pet FR                      2) Elizabeth Bernardy SO          
     3) Lydia Dacorte FR                4) Jenna Hayden SR                
                  29.66   1:01.66 (1:01.66)     1:34.77 (33.11)   2:12.85 (1:11.19)
        2:41.05 (28.20)   3:13.63 (1:00.78)     3:39.76 (26.13)     4:08.89 (55.26)
  2 Wheaton College-NE  'B'                                NT    4:17.77  
     1) Chloe Deubner FR                2) Erin Kean SO                   
     3) Aleza Epstein SR                4) Caitlin Daley SO               
                  30.71   1:03.42 (1:03.42)     1:37.72 (34.30)   2:17.46 (1:14.04)
        2:45.62 (28.16)   3:19.38 (1:01.92)     3:46.78 (27.40)     4:17.77 (58.39)
  3 Wheaton College-NE  'C'                                NT   x4:22.72  
     1) Katherine Vitello SO            2) Rowan Rice JR                  
     3) Karen Iizuka FR                 4) Alexa Resetar SR               
                  31.78   1:05.17 (1:05.17)     1:39.85 (34.68)   2:20.24 (1:15.07)
        2:49.18 (28.94)   3:23.82 (1:03.58)     3:51.04 (27.22)     4:22.72 (58.90)
  4 Mount Holyoke College-NE  'A'                     4:24.28    4:25.41  
     1) Claire Beckett SR               2) Bri Groves JR                  
     3) Naomi Brown FR                  4) Amy Lim SR                     
                  32.30   1:07.25 (1:07.25)     1:40.93 (33.68)   2:20.63 (1:13.38)
        2:49.62 (28.99)   3:24.68 (1:04.05)     3:53.36 (28.68)   4:25.41 (1:00.73)
  5 Clark University  'A'                             4:30.56    4:29.51  
     1) Allison Dubick FR               2) Jenna Harrison-Peters SR       
     3) Quinn Mitchell JR               4) Charlotte Gray SR              
                  32.87   1:08.81 (1:08.81)     1:45.39 (36.58)   2:26.16 (1:17.35)
        2:56.30 (30.14)   3:29.96 (1:03.80)     3:57.55 (27.59)     4:29.51 (59.55)
  6 Wheaton College-NE  'D'                                NT   x4:32.53  
     1) Joanna Zak SR                   2) Caroline Genther FR            
     3) Catie Ebsary SR                 4) Shannon Connolly SO            
                  32.72   1:07.66 (1:07.66)     1:43.48 (35.82)   2:24.38 (1:16.72)
        2:55.59 (31.21)   3:31.58 (1:07.20)     3:59.79 (28.21)   4:32.53 (1:00.95)
  7 Clark University  'B'                                  NT    4:50.54  
     1) Emma Bulman SO                  2) Olivia Winters FR              
     3) Jacie Carson JR                 4) Katy Flesher FR                
                  35.08   1:13.37 (1:13.37)     1:51.61 (38.24)   2:35.02 (1:21.65)
        3:09.09 (34.07)   3:49.40 (1:14.38)     4:13.82 (24.42)   4:50.54 (1:01.14)
  8 Mount Holyoke College-NE  'B'                          NT    4:52.03  
     1) Courtney Dunham FR              2) Gwen Evans FR                  
     3) Riley Hicks FR                  4) Cailin Van Nevel SR            
                  35.12   1:13.08 (1:13.08)     1:51.22 (38.14)   2:32.42 (1:19.34)
        3:05.66 (33.24)   3:46.08 (1:13.66)     4:17.42 (31.34)   4:52.03 (1:05.95)
  9 Mount Holyoke College-NE  'C'                          NT   x5:13.52  
     1) Olivia Vejcik SO                2) Kate Flaherty JR               
     3) Jane Zhang SO                   4) Rachel Polfer SR               
                  37.54   1:20.97 (1:20.97)     1:58.85 (37.88)   2:44.66 (1:23.69)
        3:20.78 (36.12)   4:06.98 (1:22.32)     4:38.22 (31.24)   5:13.52 (1:06.54)
 -- Wheaton College-NE  'E'                                NT   X4:45.38  
     1) Jesse Stewart JR                2) Delia Tinory JR                
     3) Hannah Lee FR                   4) Lilly Etlinger FR              
                  34.25   1:11.76 (1:11.76)     1:49.69 (37.93)   2:33.90 (1:22.14)
        3:07.61 (33.71)   3:45.59 (1:11.69)     4:13.41 (27.82)     4:45.38 (59.79)
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wheaton College-NE  'A'                                NT    3:43.12  
     1) Jacob Cost JR                   2) Jonathan Dunnett SR            
     3) Kevin Silva JR                  4) Jake Horne SR                  
                  25.55       53.72 (53.72)     1:22.15 (28.43)   1:55.99 (1:02.27)
        2:21.74 (25.75)     2:52.91 (56.92)     3:16.83 (23.92)     3:43.12 (50.21)
  2 Clark University  'A'                             3:47.82    3:54.88  
     1) Dylan Schrama JR                2) Bill Holloman JR               
     3) Julian Ortega JR                4) Johan Nel JR                   
                  29.07   1:00.95 (1:00.95)     1:30.66 (29.71)   2:05.96 (1:05.01)
        2:31.34 (25.38)     3:00.98 (55.02)     3:25.99 (25.01)     3:54.88 (53.90)
  3 Wheaton College-NE  'B'                                NT    3:57.55  
     1) Chris Steward JR                2) Nicholas Marchetti FR          
     3) Zeke Dewitt SR                  4) John Giberti SO                
                  28.17       58.04 (58.04)     1:29.09 (31.05)   2:05.94 (1:07.90)
        2:32.44 (26.50)     3:04.80 (58.86)     3:29.39 (24.59)     3:57.55 (52.75)
  4 Clark University  'B'                                  NT    4:10.40  
     1) Eric Cobert FR                  2) Nick Sakoff FR                 
     3) Sebastian Ortega JR             4) Noah Liscord JR                
                  31.11   1:03.69 (1:03.69)     1:36.46 (32.77)   2:14.14 (1:10.45)
        2:40.74 (26.60)     3:12.68 (58.54)     3:39.65 (26.97)     4:10.40 (57.72)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ali Falder                FR Clark               11:26.56   11:41.33  
                  31.31     1:05.48 (34.17)     1:40.41 (34.93)     2:15.01 (34.60)
        2:50.25 (35.24)     3:24.88 (34.63)     4:00.17 (35.29)     4:35.56 (35.39)
        5:11.01 (35.45)     5:46.64 (35.63)     6:22.20 (35.56)     6:58.12 (35.92)
        7:33.53 (35.41)     8:09.27 (35.74)     8:45.01 (35.74)     9:20.49 (35.48)
        9:56.28 (35.79)    10:31.86 (35.58)    11:06.65 (34.79)    11:41.33 (34.68)
  2 Lucy Frey                 SR Wheaton-NE                NT   11:48.87  
                  32.62     1:07.84 (35.22)     1:43.52 (35.68)     2:19.29 (35.77)
        2:55.04 (35.75)     3:31.04 (36.00)     4:06.60 (35.56)     4:42.51 (35.91)
        5:18.12 (35.61)     5:53.89 (35.77)     6:29.27 (35.38)     7:04.70 (35.43)
        7:40.47 (35.77)     8:16.38 (35.91)     8:52.27 (35.89)     9:27.77 (35.50)
       10:03.08 (35.31)    10:38.43 (35.35)    11:13.87 (35.44)    11:48.87 (35.00)
  3 Ashton Bliss              FR Mount Holyoke-NE    11:33.57   12:02.39  
                  30.83     1:04.98 (34.15)     1:40.94 (35.96)     2:16.68 (35.74)
        2:52.95 (36.27)     3:29.47 (36.52)     4:06.31 (36.84)     4:43.30 (36.99)
        5:20.32 (37.02)     5:57.28 (36.96)     6:33.92 (36.64)     7:10.57 (36.65)
        7:47.30 (36.73)     8:23.79 (36.49)     9:00.97 (37.18)     9:37.92 (36.95)
       10:14.57 (36.65)    10:51.69 (37.12)    11:27.86 (36.17)    12:02.39 (34.53)
  4 Caroline Genther          FR Wheaton-NE                NT   12:04.06  
                  31.80     1:06.82 (35.02)     1:42.84 (36.02)     2:19.04 (36.20)
        2:55.68 (36.64)     3:32.31 (36.63)     4:09.10 (36.79)     4:45.85 (36.75)
        5:22.61 (36.76)     5:59.50 (36.89)     6:36.68 (37.18)     7:13.38 (36.70)
        7:50.11 (36.73)     8:27.02 (36.91)     9:03.66 (36.64)     9:40.82 (37.16)
       10:17.89 (37.07)    10:54.00 (36.11)    11:30.06 (36.06)    12:04.06 (34.00)
  5 Sarah Mulder              FR Wheaton-NE                NT   12:04.91  
                  32.13     1:07.37 (35.24)     1:43.32 (35.95)     2:19.96 (36.64)
        2:56.32 (36.36)     3:32.86 (36.54)     4:09.50 (36.64)     4:46.01 (36.51)
        5:22.53 (36.52)     5:58.97 (36.44)     6:35.48 (36.51)     7:12.12 (36.64)
        7:48.92 (36.80)     8:25.39 (36.47)     9:01.95 (36.56)     9:38.54 (36.59)
       10:15.42 (36.88)    10:51.75 (36.33)    11:28.79 (37.04)    12:04.91 (36.12)
  6 Holly Cohan               SO Wheaton-NE                NT  x12:06.53  
                  31.59     1:07.41 (35.82)     1:44.23 (36.82)     2:20.89 (36.66)
        2:57.94 (37.05)     3:35.12 (37.18)     4:12.32 (37.20)     4:49.39 (37.07)
        5:26.66 (37.27)     6:03.43 (36.77)     6:40.15 (36.72)     7:17.10 (36.95)
        7:53.75 (36.65)     8:30.28 (36.53)     9:06.86 (36.58)     9:43.20 (36.34)
       10:19.38 (36.18)    10:55.75 (36.37)    11:31.97 (36.22)    12:06.53 (34.56)
  7 Sarah Ratzlaff            SO Mount Holyoke-NE    12:21.25   12:30.63  
                  33.28     1:09.55 (36.27)     1:46.58 (37.03)     2:24.14 (37.56)
        3:01.85 (37.71)     3:39.71 (37.86)     4:18.01 (38.30)     4:56.55 (38.54)
        5:34.58 (38.03)     6:13.10 (38.52)     6:50.02 (36.92)     7:27.55 (37.53)
        8:05.58 (38.03)     8:43.50 (37.92)     9:21.63 (38.13)     9:59.59 (37.96)
       10:37.54 (37.95)    11:15.55 (38.01)    11:53.34 (37.79)    12:30.63 (37.29)
  8 Delany Berry              JR Mount Holyoke-NE    12:39.98   12:37.79  
                  32.42     1:08.49 (36.07)     1:45.62 (37.13)     2:22.62 (37.00)
        3:00.01 (37.39)     3:37.66 (37.65)     4:16.05 (38.39)     4:54.43 (38.38)
        5:33.14 (38.71)     6:11.71 (38.57)     6:50.07 (38.36)     7:28.61 (38.54)
        8:07.22 (38.61)     8:45.99 (38.77)     9:24.80 (38.81)    10:03.89 (39.09)
       10:42.65 (38.76)    11:21.45 (38.80)    12:00.33 (38.88)    12:37.79 (37.46)
  9 Liz Cownie                FR Clark               12:53.11   12:55.08  
                  32.53     1:09.31 (36.78)     1:47.16 (37.85)     2:25.11 (37.95)
        3:03.69 (38.58)     3:42.50 (38.81)     4:22.06 (39.56)     5:01.89 (39.83)
        5:41.63 (39.74)     6:20.66 (39.03)     6:59.54 (38.88)     7:39.09 (39.55)
        8:18.48 (39.39)     8:58.15 (39.67)     9:37.43 (39.28)    10:17.28 (39.85)
       10:57.65 (40.37)    11:37.27 (39.62)    12:16.83 (39.56)    12:55.08 (38.25)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jes Bollman               FR Wheaton-NE                NT   10:41.82  
                  28.32       59.42 (31.10)     1:31.71 (32.29)     2:04.26 (32.55)
        2:37.04 (32.78)     3:09.57 (32.53)     3:42.02 (32.45)     4:14.71 (32.69)
        4:46.84 (32.13)     5:19.09 (32.25)     5:51.55 (32.46)     6:24.46 (32.91)
        6:56.52 (32.06)     7:28.81 (32.29)     8:01.57 (32.76)     8:33.44 (31.87)
        9:05.53 (32.09)     9:37.73 (32.20)    10:10.03 (32.30)    10:41.82 (31.79)
  2 Eric Cobert               FR Clark               10:58.14   11:04.86  
                  29.54     1:01.53 (31.99)     1:34.16 (32.63)     2:07.14 (32.98)
        2:40.72 (33.58)     3:13.77 (33.05)     3:47.13 (33.36)     4:20.88 (33.75)
        4:54.27 (33.39)     5:27.92 (33.65)     6:01.71 (33.79)     6:35.38 (33.67)
        7:09.06 (33.68)     7:43.07 (34.01)     8:17.15 (34.08)     8:50.90 (33.75)
        9:25.01 (34.11)     9:58.76 (33.75)    10:32.56 (33.80)    11:04.86 (32.30)
  3 Trevor Ragas              SO Wheaton-NE                NT   11:34.11  
                  29.42     1:01.90 (32.48)     1:35.85 (33.95)     2:10.27 (34.42)
        2:45.28 (35.01)     3:19.91 (34.63)     3:54.41 (34.50)     4:29.36 (34.95)
        5:04.35 (34.99)     5:39.61 (35.26)     6:15.21 (35.60)     6:50.77 (35.56)
        7:26.26 (35.49)     8:01.44 (35.18)     8:36.86 (35.42)     9:12.59 (35.73)
        9:48.29 (35.70)    10:23.74 (35.45)    10:59.35 (35.61)    11:34.11 (34.76)
  4 Will Russell              FR Clark               12:09.85   12:11.75  
                  30.51     1:05.45 (34.94)     1:42.09 (36.64)     2:19.13 (37.04)
        2:56.32 (37.19)     3:34.08 (37.76)     4:11.42 (37.34)     4:49.50 (38.08)
        5:27.24 (37.74)     6:05.32 (38.08)     6:42.70 (37.38)     7:20.14 (37.44)
        7:57.94 (37.80)     8:35.94 (38.00)     9:14.53 (38.59)     9:52.81 (38.28)
       10:30.03 (37.22)    11:08.11 (38.08)    11:40.16 (32.05)    12:11.75 (31.59)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elizabeth Bernardy        SO Wheaton-NE                NT    2:06.15  
                  29.44     1:01.36 (31.92)     1:34.02 (32.66)     2:06.15 (32.13)
  2 Alexa Resetar             SR Wheaton-NE                NT    2:07.47  
                  29.48     1:01.67 (32.19)     1:34.85 (33.18)     2:07.47 (32.62)
  3 Caitlin Daley             SO Wheaton-NE                NT    2:08.63  
                  29.70     1:02.00 (32.30)     1:35.28 (33.28)     2:08.63 (33.35)
  4 Quinn Mitchell            JR Clark                2:09.84    2:10.13  
                  30.54     1:03.76 (33.22)     1:37.27 (33.51)     2:10.13 (32.86)
  5 Sophia Hatzikos           SO Wheaton-NE                NT   x2:12.51  
                  28.78     1:01.79 (33.01)     1:36.94 (35.15)     2:12.51 (35.57)
  6 Courtney Dunham           FR Mount Holyoke-NE     2:10.27    2:13.39  
                  30.55     1:05.22 (34.67)     1:40.91 (35.69)     2:13.39 (32.48)
  7 Mira Siewert              JR Clark                2:12.77    2:13.91  
                  30.25     1:04.08 (33.83)     1:39.24 (35.16)     2:13.91 (34.67)
  8 Natalie Burkett           SO Mount Holyoke-NE     2:18.15    2:13.95  
                  30.95     1:05.23 (34.28)     1:40.00 (34.77)     2:13.95 (33.95)
  9 Emma Bulman               SO Clark                     NT    2:21.81  
                  32.63     1:08.87 (36.24)     1:45.39 (36.52)     2:21.81 (36.42)
 10 Ally Dunlap               SO Mount Holyoke-NE          NT    2:23.48  
                  32.34     1:08.45 (36.11)     1:46.51 (38.06)     2:23.48 (36.97)
 11 Monika Sharma             JR Mount Holyoke-NE          NT   x2:36.07  
                  35.25     1:14.56 (39.31)     1:55.52 (40.96)     2:36.07 (40.55)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Timmer Sposato            JR Wheaton-NE                NT    1:50.46  
                  25.36       53.35 (27.99)     1:22.19 (28.84)     1:50.46 (28.27)
  2 Julian Ortega             JR Clark                1:50.53    1:50.95  
                  26.17       53.78 (27.61)     1:22.41 (28.63)     1:50.95 (28.54)
  3 Daniel Roch               FR Wheaton-NE                NT    1:52.18  
                  25.98       53.92 (27.94)     1:22.29 (28.37)     1:52.18 (29.89)
  4 Nicholas Marchetti        FR Wheaton-NE                NT    1:58.19  
                  26.94       56.37 (29.43)     1:26.71 (30.34)     1:58.19 (31.48)
  5 Johan Nel                 JR Clark                     NT    2:03.50  
                  27.60       58.53 (30.93)     1:30.67 (32.14)     2:03.50 (32.83)
  6 Matt Finnegan             FR Clark                2:01.90    2:04.39  
                  27.59       58.99 (31.40)     1:31.63 (32.64)     2:04.39 (32.76)
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenna Hayden              SR Wheaton-NE                NT      25.35  
  2 Maggie Lawler             SO Wheaton-NE                NT      25.97  
  3 Amelia Muratori           JR Clark                  26.00      25.98  
  4 Tamara Mukulu             FR Mount Holyoke-NE       26.10      26.22  
  5 Kate Dransfield           JR Wheaton-NE                NT      27.00  
  6 Charlotte Gray            SR Clark                  26.21      27.09  
  7 Caitlyn Richmond          FR Mount Holyoke-NE       27.35      27.14  
  8 Lilly Etlinger            FR Wheaton-NE                NT     x27.18  
  9 Amy Lim                   SR Mount Holyoke-NE       28.20      28.20  
 10 Topaz Mukulu              SR Mount Holyoke-NE       28.46     x28.46  
 11 Olivia Winters            FR Clark                  29.60      29.31  
 12 Delia Tinory              JR Wheaton-NE                NT     x30.53  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jake Horne                SR Wheaton-NE                NT      22.81  
  2 Ray Bortolot              SR Wheaton-NE                NT      23.71  
  3 Nik Dicarlo               FR Wheaton-NE                NT      24.61  
  4 Noah Liscord              JR Clark                  24.78      24.98  
  5 Bill Holloman             JR Clark                  24.77      25.10  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aleza Epstein             SR Wheaton-NE                NT    2:16.37  
                  28.37     1:02.17 (33.80)     1:42.47 (40.30)     2:16.37 (33.90)
  2 Eva Pet                   FR Wheaton-NE                NT    2:22.40  
                  29.96     1:05.11 (35.15)     1:49.14 (44.03)     2:22.40 (33.26)
  3 Chloe Deubner             FR Wheaton-NE                NT    2:24.68  
                  31.05     1:06.72 (35.67)     1:50.73 (44.01)     2:24.68 (33.95)
  4 Rowan Rice                JR Wheaton-NE                NT   x2:26.75  
                  31.61     1:10.26 (38.65)     1:52.59 (42.33)     2:26.75 (34.16)
  5 Naomi Brown               FR Mount Holyoke-NE     2:27.81    2:27.16  
                  31.63     1:09.81 (38.18)     1:54.16 (44.35)     2:27.16 (33.00)
  6 Bri Groves                JR Mount Holyoke-NE     2:17.82    2:27.53  
                  31.69     1:09.76 (38.07)     1:51.56 (41.80)     2:27.53 (35.97)
  7 Jenna Harrison-Peters     SR Clark                2:30.74    2:31.57  
                  32.78     1:13.12 (40.34)     1:55.92 (42.80)     2:31.57 (35.65)
  8 Ali Falder                FR Clark                2:27.82    2:32.91  
                  30.97     1:13.03 (42.06)     1:56.87 (43.84)     2:32.91 (36.04)
  9 Katy Flesher              FR Clark                2:35.65    2:39.81  
                  33.15     1:12.36 (39.21)     2:01.06 (48.70)     2:39.81 (38.75)
 10 Gwen Evans                FR Mount Holyoke-NE     2:46.96    2:52.06  
                1:27.32     2:13.55 (46.23)     2:52.06 (38.51)         2:52.06 ( )
 11 Kate Flaherty             JR Mount Holyoke-NE          NT   x3:03.75  
                  35.56     1:22.23 (46.67)     2:15.60 (53.37)     3:03.75 (48.15)
 -- Karen Iizuka              FR Wheaton-NE                NT   X2:25.63  
                  30.06     1:08.07 (38.01)     1:49.74 (41.67)     2:25.63 (35.89)
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jonathan Dunnett          SR Wheaton-NE                NT    2:06.95  
                  25.74       59.31 (33.57)     1:36.24 (36.93)     2:06.95 (30.71)
  2 Kevin Silva               JR Wheaton-NE                NT    2:10.36  
                  27.39     1:01.26 (33.87)     1:39.65 (38.39)     2:10.36 (30.71)
  3 Sebastian Ortega          JR Clark                2:12.60    2:15.13  
                  27.23     1:03.15 (35.92)     1:44.27 (41.12)     2:15.13 (30.86)
  4 Jacob Cost                JR Wheaton-NE                NT    2:16.44  
                  25.33       55.21 (29.88)     1:43.16 (47.95)     2:16.44 (33.28)
  5 Dylan Schrama             JR Clark                2:09.86    2:17.29  
                  28.58     1:04.38 (35.80)     1:44.41 (40.03)     2:17.29 (32.88)
  6 Nick Sakoff               FR Clark                2:13.46    2:21.55  
                  29.66     1:05.49 (35.83)     1:47.82 (42.33)     2:21.55 (33.73)
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samantha Nemivant         SO Mount Holyoke-NE      257.50     248.60  
  2 Maddy Morrison            SO Wheaton-NE                NP     224.60  
  3 Katie Kolozsvari          FR Mount Holyoke-NE      170.05     185.15  
  4 Annie Decker              FR Wheaton-NE                NP     162.30  
  5 Elise Malvicini           FR Mount Holyoke-NE      133.90     147.35  
  6 Angela Testa              FR Clark                 142.85     146.00  
 
Event 12  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steven Castiglione        SR Clark                 266.10     230.15  
  2 Anthony Guerrieri         FR Wheaton-NE                NP     212.65  
  3 Rowan Moody               SO Clark                 206.85     197.10  
  4 Malachi Dellaripa         FR Wheaton-NE                NP     115.50  
 
Event 13  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lydia Dacorte             FR Wheaton-NE                NT    2:17.12  
                  29.99     1:02.86 (32.87)     1:39.10 (36.24)     2:17.12 (38.02)
  2 Quinn Mitchell            JR Clark                2:22.06    2:26.11  
                  31.17     1:08.89 (37.72)     1:47.38 (38.49)     2:26.11 (38.73)
  3 Maggie Lawler             SO Wheaton-NE                NT    2:30.59  
                  31.83     1:09.59 (37.76)     1:49.97 (40.38)     2:30.59 (40.62)
  4 Catie Ebsary              SR Wheaton-NE                NT    2:30.72  
                  33.92     1:11.94 (38.02)     1:50.53 (38.59)     2:30.72 (40.19)
  5 Katherine Vitello         SO Wheaton-NE                NT   x2:31.63  
                  33.10     1:10.94 (37.84)     1:51.16 (40.22)     2:31.63 (40.47)
  6 Naomi Brown               FR Mount Holyoke-NE     2:22.77    2:31.95  
                  32.42     1:10.87 (38.45)     1:50.61 (39.74)     2:31.95 (41.34)
  7 Jacie Carson              JR Clark                2:36.97    2:42.80  
                  35.42     1:16.88 (41.46)     1:59.82 (42.94)     2:42.80 (42.98)
  8 Katy Flesher              FR Clark                2:40.12    2:48.75  
                  35.24     1:17.73 (42.49)     2:02.85 (45.12)     2:48.75 (45.90)
  9 Cailin Van Nevel          SR Mount Holyoke-NE     2:59.47    2:56.03  
                  36.84     1:21.23 (44.39)     2:07.44 (46.21)     2:56.03 (48.59)
 10 Jane Zhang                SO Mount Holyoke-NE          NT    3:18.47  
                  39.57     1:29.89 (50.32)     2:23.80 (53.91)     3:18.47 (54.67)
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Julian Ortega             JR Clark                2:10.91    2:08.89  
                  27.76     1:00.04 (32.28)     1:33.25 (33.21)     2:08.89 (35.64)
  2 Zeke Dewitt               SR Wheaton-NE                NT    2:14.99  
                  30.04     1:04.54 (34.50)     1:40.29 (35.75)     2:14.99 (34.70)
  3 Kieran Lynch              FR Wheaton-NE                NT    2:15.82  
                  29.35     1:04.03 (34.68)     1:40.03 (36.00)     2:15.82 (35.79)
  4 Dylan Schrama             JR Clark                     NT    2:17.26  
                  30.03     1:05.13 (35.10)     1:41.66 (36.53)     2:17.26 (35.60)
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelia Muratori           JR Clark                  57.75      58.45  
                  28.26       58.45 (30.19)                                        
  2 Eva Pet                   FR Wheaton-NE                NT      58.48  
                  28.31       58.48 (30.17)                                        
  3 Chloe Deubner             FR Wheaton-NE                NT      58.72  
                  28.05       58.72 (30.67)                                        
  4 Allison Dubick            FR Clark                  58.67      59.10  
                  27.95       59.10 (31.15)                                        
  5 Riley Hicks               FR Mount Holyoke-NE       59.86    1:00.47  
                  29.04     1:00.47 (31.43)                                        
  6 Holly Cohan               SO Wheaton-NE                NT    1:01.33  
                  29.80     1:01.33 (31.53)                                        
  7 Amy Lim                   SR Mount Holyoke-NE     1:01.19    1:02.01  
                  29.28     1:02.01 (32.73)                                        
  8 Erin Kean                 SO Wheaton-NE                NT   x1:02.58  
                  30.00     1:02.58 (32.58)                                        
  9 Topaz Mukulu              SR Mount Holyoke-NE     1:05.82    1:04.97  
                  30.08     1:04.97 (34.89)                                        
 10 Rachel Polfer             SR Mount Holyoke-NE     1:06.38   x1:09.50  
                  32.83     1:09.50 (36.67)                                        
 -- Hannah Lee                FR Wheaton-NE                NT   X1:06.59  
                  32.02     1:06.59 (34.57)                                        
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel Roch               FR Wheaton-NE                NT      50.40  
                  24.12       50.40 (26.28)                                        
  2 Ray Bortolot              SR Wheaton-NE                NT      51.69  
                  24.06       51.69 (27.63)                                        
  3 Nik Dicarlo               FR Wheaton-NE                NT      53.33  
                  25.33       53.33 (28.00)                                        
  4 Noah Liscord              JR Clark                  56.54      57.17  
                  26.54       57.17 (30.63)                                        
 -- Bill Holloman             JR Clark                  54.00     X56.68  
                  27.19       56.68 (29.49)                                        
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joanna Zak                SR Wheaton-NE                NT    2:20.26  
                  33.41     1:09.03 (35.62)     1:45.30 (36.27)     2:20.26 (34.96)
  2 Claire Beckett            SR Mount Holyoke-NE     2:25.84    2:21.27  
                  33.47     1:09.25 (35.78)     1:45.25 (36.00)     2:21.27 (36.02)
  3 Nika Dadoly               FR Wheaton-NE                NT    2:27.69  
  4 Jesse Stewart             JR Wheaton-NE                NT    2:33.49  
                  35.64     1:14.41 (38.77)     1:54.51 (40.10)     2:33.49 (38.98)
  5 Delany Berry              JR Mount Holyoke-NE     2:35.91    2:35.80  
                  36.49     1:15.78 (39.29)     1:56.13 (40.35)     2:35.80 (39.67)
  6 Liz Cownie                FR Clark                     NT    2:36.66  
                  35.77     1:15.02 (39.25)     1:55.53 (40.51)     2:36.66 (41.13)
  7 Courtney Dunham           FR Mount Holyoke-NE     2:35.29    2:37.01  
                  37.32     1:17.39 (40.07)     1:58.42 (41.03)     2:37.01 (38.59)
  8 Emma Bulman               SO Clark                2:33.66    2:38.23  
                  36.54     1:17.29 (40.75)     1:58.20 (40.91)     2:38.23 (40.03)
  9 Jacie Carson              JR Clark                     NT    2:53.42  
                  42.21     1:26.12 (43.91)     2:10.26 (44.14)     2:53.42 (43.16)
 10 Olivia Vejcik             SO Mount Holyoke-NE     2:56.15   x2:59.63  
                  40.13     1:25.01 (44.88)     2:12.18 (47.17)     2:59.63 (47.45)
 -- Lucy Frey                 SR Wheaton-NE                NT   X2:26.92  
                  34.57     1:11.86 (37.29)     1:49.93 (38.07)     2:26.92 (36.99)
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob Cost                JR Wheaton-NE                NT    2:02.58  
                  27.28       58.39 (31.11)     1:30.76 (32.37)     2:02.58 (31.82)
  2 Chris Steward             JR Wheaton-NE                NT    2:06.12  
                  30.13     1:01.87 (31.74)     1:33.97 (32.10)     2:06.12 (32.15)
  3 Kevin Silva               JR Wheaton-NE                NT    2:13.48  
                  30.91     1:05.33 (34.42)     1:40.37 (35.04)     2:13.48 (33.11)
  4 Sebastian Ortega          JR Clark                2:15.32    2:17.24  
                  31.88     1:06.33 (34.45)     1:42.11 (35.78)     2:17.24 (35.13)
 -- Nick Sakoff               FR Clark                     NT   X2:19.76  
                  32.57     1:08.17 (35.60)     1:44.32 (36.15)     2:19.76 (35.44)
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenna Hayden              SR Wheaton-NE                NT    5:31.56  
                  28.84     1:01.96 (33.12)     1:36.04 (34.08)     2:10.18 (34.14)
        2:44.00 (33.82)     3:18.00 (34.00)     3:52.26 (34.26)     4:26.33 (34.07)
        4:59.57 (33.24)     5:31.56 (31.99)                                        
  2 Ali Falder                FR Clark                5:35.94    5:45.73  
                  31.47     1:05.95 (34.48)     1:40.80 (34.85)     2:15.84 (35.04)
        2:50.40 (34.56)     3:25.45 (35.05)     4:01.04 (35.59)     4:36.26 (35.22)
        5:11.79 (35.53)     5:45.73 (33.94)                                        
  3 Natalie Burkett           SO Mount Holyoke-NE     5:50.82    5:55.24  
                  31.89     1:06.64 (34.75)     1:42.51 (35.87)     2:18.68 (36.17)
        2:55.12 (36.44)     3:31.56 (36.44)     4:07.97 (36.41)     4:44.45 (36.48)
        5:20.46 (36.01)     5:55.24 (34.78)                                        
  4 Ashton Bliss              FR Mount Holyoke-NE     5:40.63    5:59.68  
                  31.51     1:06.99 (35.48)     1:43.53 (36.54)     2:19.86 (36.33)
        2:56.72 (36.86)     3:33.66 (36.94)     4:10.94 (37.28)     4:47.73 (36.79)
        5:24.46 (36.73)     5:59.68 (35.22)                                        
  5 Sarah Ratzlaff            SO Mount Holyoke-NE     6:05.47    6:00.77  
                  33.15     1:09.40 (36.25)     1:46.70 (37.30)     2:24.08 (37.38)
        3:01.61 (37.53)     3:38.45 (36.84)     4:14.54 (36.09)     4:50.64 (36.10)
        5:26.05 (35.41)     6:00.77 (34.72)                                        
  6 Mira Siewert              JR Clark                6:04.78    6:01.54  
                  31.47     1:06.17 (34.70)     1:42.40 (36.23)     2:19.04 (36.64)
        2:55.92 (36.88)     3:32.59 (36.67)     4:09.40 (36.81)     4:46.61 (37.21)
        5:25.49 (38.88)     6:01.54 (36.05)                                        
  7 Shannon Connolly          SO Wheaton-NE                NT    6:01.96  
                  32.04     1:07.51 (35.47)     1:43.48 (35.97)     2:20.04 (36.56)
        2:56.89 (36.85)     3:34.22 (37.33)     4:11.63 (37.41)     4:48.76 (37.13)
        5:26.22 (37.46)     6:01.96 (35.74)                                        
  8 Kate Dransfield           JR Wheaton-NE                NT    6:05.49  
                  32.78     1:09.06 (36.28)     1:46.18 (37.12)     2:24.06 (37.88)
        3:00.75 (36.69)     3:37.58 (36.83)     4:14.45 (36.87)     4:51.49 (37.04)
        5:29.15 (37.66)     6:05.49 (36.34)                                        
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Timmer Sposato            JR Wheaton-NE                NT    5:19.31  
                  27.81       58.79 (30.98)     1:30.98 (32.19)     2:03.25 (32.27)
        2:36.16 (32.91)     3:08.77 (32.61)     3:41.84 (33.07)     4:14.81 (32.97)
        4:47.26 (32.45)     5:19.31 (32.05)                                        
  2 Eric Cobert               FR Clark                5:16.10    5:24.36  
                  28.78     1:00.62 (31.84)     1:33.00 (32.38)     2:05.98 (32.98)
        2:39.73 (33.75)     3:12.84 (33.11)     3:46.50 (33.66)     4:19.66 (33.16)
        4:52.62 (32.96)     5:24.36 (31.74)                                        
  3 Nicholas Marchetti        FR Wheaton-NE                NT    5:30.04  
                  28.60     1:00.09 (31.49)     1:32.85 (32.76)     2:06.33 (33.48)
        2:40.36 (34.03)     3:14.38 (34.02)     3:48.50 (34.12)     4:23.21 (34.71)
        4:57.19 (33.98)     5:30.04 (32.85)                                        
  4 Trevor Ragas              SO Wheaton-NE                NT    5:40.96  
                  29.23     1:02.57 (33.34)     1:36.92 (34.35)     2:12.15 (35.23)
        2:47.01 (34.86)     3:22.16 (35.15)     3:57.57 (35.41)     4:32.93 (35.36)
        5:07.93 (35.00)     5:40.96 (33.03)                                        
  5 Will Russell              FR Clark                     NT    5:43.60  
                  29.63     1:04.10 (34.47)     1:40.21 (36.11)     2:15.66 (35.45)
        2:51.43 (35.77)     3:27.11 (35.68)     4:02.82 (35.71)     4:37.77 (34.95)
        5:11.94 (34.17)     5:43.60 (31.66)                                        
  6 Matt Finnegan             FR Clark                5:36.81    5:51.91  
                  31.05     1:06.63 (35.58)     1:43.21 (36.58)     2:19.28 (36.07)
        2:55.94 (36.66)     3:31.96 (36.02)     4:07.46 (35.50)     4:43.08 (35.62)
        5:18.21 (35.13)     5:51.91 (33.70)                                        
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maddy Morrison            SO Wheaton-NE                NP     241.15  
  2 Samantha Nemivant         SO Mount Holyoke-NE      255.85     231.20  
  3 Katie Kolozsvari          FR Mount Holyoke-NE      167.55     181.95  
  4 Annie Decker              FR Wheaton-NE                NP     160.40  
 -- Angela Testa              FR Clark                 118.00     X68.20  
 
Event 22  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anthony Guerrieri         FR Wheaton-NE                NP     251.90  
  2 Steven Castiglione        SR Clark                 287.84     224.70  
  3 Rowan Moody               SO Clark                 187.65     176.25  
  4 Malachi Dellaripa         FR Wheaton-NE                NP     163.45  
 -- Isac Lee                  FR Clark                  66.60     X63.95  
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elizabeth Bernardy        SO Wheaton-NE                NT    2:34.73  
                  34.31     1:13.21 (38.90)     1:53.68 (40.47)     2:34.73 (41.05)
  2 Erin Kean                 SO Wheaton-NE                NT    2:39.39  
                  36.48     1:16.84 (40.36)     1:58.24 (41.40)     2:39.39 (41.15)
  3 Bri Groves                JR Mount Holyoke-NE     2:32.83    2:40.77  
                  35.03     1:14.79 (39.76)     1:56.40 (41.61)     2:40.77 (44.37)
  4 Karen Iizuka              FR Wheaton-NE                NT    2:43.92  
                  36.50     1:17.66 (41.16)     2:00.39 (42.73)     2:43.92 (43.53)
  5 Caroline Genther          FR Wheaton-NE                NT   x2:44.61  
                  37.52     1:19.43 (41.91)     2:02.92 (43.49)     2:44.61 (41.69)
  6 Jenna Harrison-Peters     SR Clark                2:44.01    2:45.62  
                  37.63     1:19.37 (41.74)     2:02.58 (43.21)     2:45.62 (43.04)
  7 Claire Beckett            SR Mount Holyoke-NE          NT    2:48.10  
                  37.97     1:20.64 (42.67)     2:05.13 (44.49)     2:48.10 (42.97)
  8 Mira Siewert              JR Clark                2:49.29    2:48.14  
                  37.36     1:20.21 (42.85)     2:05.08 (44.87)     2:48.14 (43.06)
  9 Olivia Winters            FR Clark                2:51.52    2:54.38  
                  39.29     1:25.13 (45.84)     2:10.89 (45.76)     2:54.38 (43.49)
 10 Gwen Evans                FR Mount Holyoke-NE     2:49.04    2:54.56  
                  40.66     1:26.11 (45.45)     2:11.88 (45.77)     2:54.56 (42.68)
 -- Delia Tinory              JR Wheaton-NE                NT   X2:57.41  
                  39.48     1:25.05 (45.57)     2:11.36 (46.31)     2:57.41 (46.05)
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jonathan Dunnett          SR Wheaton-NE                NT    2:19.06  
                  30.46     1:06.38 (35.92)     1:42.73 (36.35)     2:19.06 (36.33)
  2 Bill Holloman             JR Clark                2:17.56    2:27.14  
                  32.89     1:09.73 (36.84)     1:48.13 (38.40)     2:27.14 (39.01)
  3 Jes Bollman               FR Wheaton-NE                NT    2:31.05  
                  33.31     1:11.11 (37.80)     1:51.12 (40.01)     2:31.05 (39.93)
  4 Nick Sakoff               FR Clark                2:31.09    2:35.35  
                  34.23     1:13.97 (39.74)     1:55.40 (41.43)     2:35.35 (39.95)
  5 Johan Nel                 JR Clark                2:33.44    2:36.76  
                  34.12     1:14.17 (40.05)     1:55.79 (41.62)     2:36.76 (40.97)
  6 John Giberti              SO Wheaton-NE                NT    2:43.58  
                  34.64     1:15.87 (41.23)     1:59.45 (43.58)     2:43.58 (44.13)
 
Event 25  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark University  'A'                             3:55.67    4:00.12  
     1) Allison Dubick FR               2) Liz Cownie FR                  
     3) Amelia Muratori JR              4) Charlotte Gray SR              
  2 Mount Holyoke College-NE  'A'                     3:58.30    4:11.85  
     1) Sarah Ratzlaff SO               2) Natalie Burkett SO             
     3) Riley Hicks FR                  4) Ashton Bliss FR                
  3 Mount Holyoke College-NE  'B'                          NT    4:25.24  
     1) Topaz Mukulu SR                 2) Rachel Polfer SR               
     3) Cailin Van Nevel SR             4) Delany Berry JR                
  4 Mount Holyoke College-NE  'C'                          NT   x4:37.80  
     1) Monika Sharma JR                2) Kate Flaherty JR               
     3) Jane Zhang SO                   4) Olivia Vejcik SO               
                  34.01   1:10.58 (1:10.58)     1:42.17 (31.59)   2:17.87 (1:07.29)
        2:50.53 (32.66)   3:27.18 (1:09.31)     4:00.03 (32.85)   4:37.80 (1:10.62)
 -- Wheaton College-NE  'A'                                NT   X3:51.47  
     1) Aleza Epstein SR                2) Maggie Lawler SO               
     3) Caitlin Daley SO                4) Lydia Dacorte FR               
 -- Wheaton College-NE  'B'                                NT   X4:04.73  
     1) Sophia Hatzikos SO              2) Joanna Zak SR                  
     3) Rowan Rice JR                   4) Alexa Resetar SR               
 -- Wheaton College-NE  'C'                                NT   X4:09.60  
     1) Holly Cohan SO                  2) Shannon Connolly SO            
     3) Nika Dadoly FR                  4) Kate Dransfield JR             
                  30.36   1:02.75 (1:02.75)     1:32.43 (29.68)   2:04.26 (1:01.51)
        2:33.60 (29.34)   3:06.09 (1:01.83)     3:36.43 (30.34)   4:09.60 (1:03.51)
 -- Wheaton College-NE  'D'                                NT   X4:17.45  
     1) Catie Ebsary SR                 2) Lilly Etlinger FR              
     3) Hannah Lee FR                   4) Sarah Mulder FR                
                  30.54   1:03.73 (1:03.73)     1:33.13 (29.40)   2:05.46 (1:01.73)
        2:38.40 (32.94)   3:13.67 (1:08.21)     3:43.87 (30.20)   4:17.45 (1:03.78)
 -- Clark University  'B'                                  NT   X4:20.73  
     1) Katy Flesher FR                 2) Jacie Carson JR                
     3) Ali Falder FR                   4) Quinn Mitchell JR              
                  29.90   1:03.12 (1:03.12)     1:35.20 (32.08)   2:14.40 (1:11.28)
        2:44.43 (30.03)   3:17.99 (1:03.59)     3:47.80 (29.81)   4:20.73 (1:02.74)
 
Event 26  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Wheaton College-NE  'A'                                NT   X3:22.68  
     1) Timmer Sposato JR               2) Daniel Roch FR                 
     3) Ray Bortolot SR                 4) Jake Horne SR                  
                  24.51       50.88 (50.88)     1:15.17 (24.29)     1:41.47 (50.59)
        2:04.67 (23.20)     2:32.40 (50.93)     2:55.84 (23.44)     3:22.68 (50.28)
 -- Clark University  'A'                             3:28.86   X3:30.52  
     1) Julian Ortega JR                2) Dylan Schrama JR               
     3) Johan Nel JR                    4) Nick Sakoff FR                 
                  23.99       49.81 (49.81)     1:14.64 (24.83)     1:41.77 (51.96)
        2:06.51 (24.74)     2:36.24 (54.47)     3:01.91 (25.67)     3:30.52 (54.28)
 -- Wheaton College-NE  'B'                                NT   X3:31.45  
     1) Nik Dicarlo FR                  2) Kieran Lynch FR                
     3) John Giberti SO                 4) Chris Steward JR               
                  24.90       53.54 (53.54)     1:18.88 (25.34)     1:46.65 (53.11)
        2:11.62 (24.97)     2:40.24 (53.59)     3:04.59 (24.35)     3:31.45 (51.21)
 -- Wheaton College-NE  'C'                                NT   X3:40.56  
     1) Jes Bollman FR                  2) Zeke Dewitt SR                 
     3) Trevor Ragas SO                 4) Nicholas Marchetti FR          
                  25.99       54.78 (54.78)     1:20.84 (26.06)     1:50.67 (55.89)
        2:16.65 (25.98)     2:47.25 (56.58)     3:12.46 (25.21)     3:40.56 (53.31)
 -- Clark University  'B'                                  NT   X3:47.63  
     1) Eric Cobert FR                  2) Will Russell FR                
     3) Sebastian Ortega JR             4) Matt Finnegan FR               
                  26.60       55.40 (55.40)     1:23.38 (27.98)   1:56.57 (1:01.17)
        2:22.01 (25.44)     2:50.76 (54.19)     3:17.98 (27.22)     3:47.63 (56.87)